Určitě Vás dnes trápí vysoká cena energii a řešíte snižování energetické náročnosti na vytápění . Jako doborníci na všechny druhy objektů (novostvavby, stavby bez zatteplení stářím 20 -30 let, stavby z roku 1980 – 1990 a starší) si dovolujem jednoznačně říci co se hodí a nehodí z pohledu energeitcké náročnosti a teplotního komfortu.
Infrazářič AENO GH1S asi nemusíme nijak technicky představovat. Lze si podrobnosti přečíst na stránce výrobce. Ve své podstatě je to velmi pěkný a malý panel, který se vejde i do nejmenších místností i jako koupelna.
Po zapnutí do zásuvky a stáhnutí aplikace je jeho volávádání přes aplikaci velice snadné. Aplikace disponuje několika různými nastaveními a oceňuji také nastavení denního / týdenního režimu. Panel lze také nastavit jako Smart vytápění dle nastavené teploty nebo aby panel běžel s plným výkonem trvale. Určitě oceníte také různé notifikace na mobil, kdy vydíte jak se panel chová např., že je v provozu a můžete se o něj spálit a to opravdu můžete protože dle naměřené teploty je na panelu až 115°C. Další notifikace jako připojení k síti WiFi jsem okamžitě vypl protože při určitém vytížení Wifi se panel odpojoval – připojoval a na mobilu se neustále obejvovaly notifikační hlášení. Určitě jako prevence je také hlášení, že panel upadl a podobně kde stačí spanelem více zatřást a odešle hlášení. Další velmi užitečnou funkcí je informace o jeho spotřebě, kde vydíte kolik panel v danou hodinu spotřeboval energie. Lze si z toho snadno zjistit koli ve skutečnosti spotřeboval.
Fotografie panelu pro test v blízkosti sezení.
Brat či nebrat?
Panel sice umí velmi dobře „zářit“ teplo v úzké blízkosti ale určitě se nehodí do objektů s větší tepelnou ztrátou neboli do starších staveb. I v provozu na plný výkon neumí dobře ekonomicky vytopit menší místnost a vykrýt jeho tepelné slabiny (kouty, slabší okenní výplně…). Kam bych ho mohl doporučit jsou primárně novostavby jako určitý menší doplněk vytápění určitých míst, při činnosti např. válení na gauči, jídelní stůl u rohové velké skleněné vytríny a nebo v koupelně jako trvalé topidlo místnosti.
Velkou chybou je, že se panel nedá nijak manuálně ovládat s nastavením teploty a to je docela škoda. Vše musíte přes aplikaci. Další nevýhodou a trochu nebezpečím je také jeho povrchová teplota, která Vám zamezí panel při odpojení ze sítě rychle přemýstit a nebo také to může být jako nebezpečí v případě malých dětí.
Pořizovací cena v poměru výkonu tepla, energetické spotřebě, chytrosti a designu bych panel na starší stavby nedoporučoval.
Termosnímek místa působení panelu v blízkosti zdiva a podlahy. Panel je shopen zahřát předměty do vzdálenosti 1m. Dále už minimálně.